w godz. 14.00-20.00: 22 822 19 99 w godz. 9.00-14.00: 669 54 65 75
Godziny otwarcia: Pon. - Pt.: 9.00 - 20.00

Implant

Implant to wykonana z tytanu śruba, która po wprowadzeniu do kości zastępuje korzeń utraconego zęba. Implant zostaje umieszczony w kości podczas zabiegu chirurgicznego wykonywanego w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest bezbolesny. Implant (wszczep) zrasta się z kością na zasadzie osteointegracji czyli zespolenia wszczepu z kością.

Okres gojenia i integracji implantu z kością to czas potrzebny do zrośnięcia się wszczepu z kością. Jest to czas oddzielający etap chirurgiczny od etapu protetycznego. W szczęce górnej okres ten trwa 3 – 6 miesięcy. W żuchwie 2 – 3 miesiące. Różnica w czasie wynika z innej budowy kości szczęki i żuchwy.

W naszym gabinecie wszczepianiem implantów zajmuje się Dr Paweł Cichosz – Czynny mentor w Central European Implant Academy przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, konsultant medyczny systemu implantologicznego Biomet3i. Laureat nagrody przyznawanej lekarzom na całym świecie za szczególny wkład w rozwój implantologii oraz wybitne osiągnięcia w upowszechnianiu leczenia implantologicznego – Platinum Preferred Elite Member i Platinum Preferred Member w 2010 roku. Cieszy się ogromnym uznaniem jako chirurg i implantolog. Posiada duże doświadczenie w dziedzinie implantologii i chirurgii stomatologicznej. Najnowszą wiedzę zdobywa na licznych konferencjach w kraju i za granicą. Jako jeden z pierwszych i do tej pory bardzo nielicznych lekarzy stomatologów uzyskał certyfikat umiejętności w dziedzinie implantologii stomatologicznej. Zajmuje się szkoleniem lekarzy, którzy pod jego okiem zdobywają doświadczenie z zakresu implantologii i chirurgii. Poza implantologią zajmuje się chirurgią stomatologiczną w pełnym zakresie.